Garo ofron përrallat e vëllezërve të Dropullit

KRENARI DROPULLITE

Nga Achileas Garos

Vëllëzërit Jakob (Jacob Ludwig Carl Grimm) dhe Vilhelm (Wilhelm Carl Grimm) ishin dy përrallëtarë të shquar gjermanë, jashtëzakonisht popullorë e të kënduar, në shekullin XVIII.

Me ta krenohen gjermanët.

Por ne na vijnë anash Gjermania tok me vëllëzërit Grim.

Sepse kemi ne në Dropull dy vëllëzër, përrallat e të cilëve, sidomos në prag fushatash elektorale, i bëjnë vëllëzërit Grim të ngjajnë me kalamaj kopshti.

Dhe meqënëse po afrohen zgjedhjet kanë për të na dëgjuar veshët e kanë për të na parë sytë.

 

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ