Lapsi.al: Si po mashtron Erion Veliaj me investimet në rrugë ..

Në kronikat televizive të montuara dhe shpërndara dje nga Bashkia Tiranë për mediat, flitej për një investim në periferi të kryeqytetit. Një rrugë që lidhte zonën e Lundrës me Farkën.

Sipas kryebashkiakut Veliaj ky segment rrugor i rikonstruktuar i shërben rreth 3 mijë banorëve. Por nuk është tamam kështu. Pamjet e servirura në media nga zyra e kryebashkiakut nuk e thonë të gjithë të vërtetën.
Lapsi.al ka parë nga afër segmentin rrugor të inauguruar , që sipas Veliajt i shërben mbi 3 mijë banorëve, por në fakt rezulton që nuk janë më shumë se 500 metra asfalt.
Rruga e asfaltuar i shërben vetëm banorëve kompleksit rezidencial me vila që gjenden në këtë zonë dhe jo mijëra banorëve siç shprehet kryebashkiaku.

 

Si po mashtron Erion Veliaj me investimet në rrugë: nga Lapsi.al

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ