Përurohet xhamia e re e fshatit Gjashtë në Sarandë

3

Në fshatin Gjashtë të Bashkia Sarandë u inagurua xhamia e re pas një pune disavjecare.

Ne ceremonine e rastit moren pjesë qindra besimtare, banore te Gjashtës, të ftuar të shumtë, drejtues te komunitetit musliman shqiptar, drejtues vendore etj.

Ne fjalen e tij myftiu i xhamisë Sarandë, Bledar Mulla ka vleresuar rolin që do të këtë ky objekt i ri kulti në jetën kulturore dhe shpirtërore të zonës.

Ai falenderoi dhe ata që mbështetën këtë iniciativë përfshi dhe ndihmesën e dhënë nga Bashkia e Sarandës.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ