Luftetari ”gjunjezohet” nga Kastrioti

3

Luftetari vazhdon te ”notoje” ne ujerat e trubullta pas-europiane, duke e nisur kampionatin ne fushen e vet me nje humbje. Nderkohe qe Kastrioti e nisi me një fitore surprizë, teksa debutoi në këtë edicion të ri të Kategorisë Superiore, pasi u ngjit nga Kategoria e Parë sezonin e kaluar. Krutanëve, i mjaftoi një gol me penallti në minutën e 69-të, e cila u fitua nga i riu Bardhi, dhe u shndërrua në gol nga Mziu. Pjesa e parë, ishte e qetë, vetëm me pak raste të gjirokastritëve, por që në fund u neutralizuan apo u shpërdoruan. Në të dytën, ekipi krutan pati më shumë iniciativë, dhe me disa dalje të rrezikshme, provoi të surprizonte gjirokastritët. Ndeshjen e ardhshme gjirokastritet do t’a luajne ne fushen e veshtire te Lacit.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ