Të riut nga Memaliaj policia i zbulon kanabis në banesë

3

Një të riu nga qyteti i Memaliajt, policia i zbulon kanabis në banesë dhe më pas e arreston.

Rrahim Mema 23 vjec është arrestuar nga specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë e Policisë Gjirokastër gjatë një aksioni blic të ndërmarrë në banesën e tij.

Ndalimi i Memës u krye pasi Prokuroria e Gjirokastrës katër ditë më parë ka dërguar urdhërin e ndalimit pikërisht kur është bindur në llojin e lëndës që në fillim dyshohej të ishte narkotike. Sasia e kanabisit të kapur ishte 7.5 kg.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ