Del përgjimi që rrëzon aktorin e Ramës: Më mësoi Ard Veliu, Balla më ofroi 200 mijë euro

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka publikuar mbrëmjen e sotme një video ku shikohet Fredi Alizoti, i cili pranon se është blerë nga mazhoranca dhe i kanë ofruar 200 mijë euro.

Sipas dëshmisë së dhënë nga Fredi Alizoti, ka qenë vetë kreu i Policisë Ardi Veliu që e ka telefonuar dhe e ka instruktuar.

Alizoti thotë se Taulant Balla i ka ofruar 200 mijë euro dhe me të ka pirë një kafe tek prokuroria.

Vetë Fredi Alizoti në një filmim të përgjuar, të bërë publik në emisionin ‘Opinion’, pohon se nuk është vetëofruar, por blerë.

Fredi Alizoti deklaron se ‘më erdhi më mori Ardi Veliu natën me makinë MB të zezë’

Fredi Alizoti pohon se e ‘ka telefonuar personalisht Ardi Veliu’

Fredi Alizoti deklaron se ‘i ka shkuar në shtëpi Ardi Veliu’

Fredi Alizoti pohon se ‘ka qenë Ardi Veliu që e ka dërguar tek prokurori natën’

Fredi Alizoti pohon se ‘është takuar me Taulant Ballën që i ka bërë ofertë’

Fredi Alizoti pohon se ‘Taulant Balla i ka ofruar 200 mijë euro’

Fredi Alizoti pohon se me ‘Taulant Ballen u takuam ne nje kafe prane Prokurorisë’.

Fredi Alizoti pohon se ‘Taulant Balla dhe Ardi Veliu me thane hidhu nga ne’

Fredi Alizoti deklaron se e ‘vërteta është që nuk ka aktruar, por ka shoqëruar Albert Veliun se kishte merak mos e vrisnin’.

Fredi Alizoti ‘nëse më japin paratë do pranoj të them që kam aktruar’.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ