Meta: Dënoj të gjitha rastet e dhunës ndaj gazetarëve

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka zhvilluar një pritje për gazetarët dhe ambasadorët e akredituar në Tiranë, në kuadër të ditës ndërkombëtare të Kombeve të Bashkuara të mbrojtjes së gazetarëve.

Gjatë fjalës së tij kreu i shtetit shqiptar ka dënuar të gjitha rastet e dhunës dhe kërcënimet që u janë bërë gazetarëve shqiptarë.

Kreu i shtetit tha se të drejtat e gazetarëve dhe fjala e lirë duhet të dënohen.

‘Të mbrohen të drejtat e gazetarëve. Dënoj rastet e kërcënimeve ndaj gazetarëve. Liria e gazetarëve dhe medias të shënojë progres’, u shpreh Meta.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ