Skandali pakulture i Ministres se Kultures-Dikush duhet ti flase budallaqes MIRELË!

 

Nga Bledi Mane                                                                                                      Supozohet te shkruaje e te nxjerre nga goja vetem xhevahire, estetikë, gramatikisht dhe kulturalisht te jete perfekte por duket se e ka humbur toruan. Ministrja e kultures të republikes tonë, poston në profilin e saj zyrtar në twitter e na bën nje thirrje te veçante ne taksapaguesve. E perkthyer dhe thene shkurtimisht shkoqur Mirela Kumbaro na keshillon:
“Nëse ne marrim dikë në shtepi dhe ai ose ajo nuk ka libra me vete, ne nuk duhet te shkerdhehemi me atë person”. Pra mos hiqni as breket dhe mos hapni as kembet, keshtu u orienton ministria e kultures se Shqiperise…
Ah moj Shqipëri e shkretë që nuk të lenë rehat as të dielave!🇦🇱🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Fotografia e Bledi Mane

 

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ