Kaçifas hero për grekët, një emër rruge dhe bust në nder të tij

Një bust për Konstantinos Katsifas dhe një rrugë me emrin e tij. Ky është propozimi i kryebashkiakut të qytetit argons në Mikenë, që ka gjetur edhe mbështetjen e këshillit të qytetit.

Dimitri Kambosos dha njoftimin nëpërmjet një videoje të shpërndarë në internet. Ai u shpreh se do t’i jepet emri i Konstantin Katsifas një rruge në pjesën jugore të qytetit Argos si dhe ngritjen e një busti sepse “është mirë të prezantojmë historinë tonë moderne”, tha Kambosos.

Dimitris Kambosos kritikoi edhe zgjedhjen e opozitës për të mos votuar për asnjë nga dy rezolutat që ai ka ngritur. Ai e ka quajtur vrasje vdekjen e 35-vjeçarit, ndërsa nuk ka ngurruar të kritikojë ashpër edhe krerët e dy shteteve, Rama dhe Tsipras.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ