Shehu: Francezet, deshmi e nje populli qe di te luftoje per te drejtat e tij

Ish ministri i jashtem dhe deputeti i PD-se i Qarkut te Gjirokastres Tritan Shehu, ne nje postim ne fb ka reaguar pas terheqjes se qeverise franceze perballe presionit popullor. “Nje popull vital, me koshience qytetare ai, qe nuk duron dot padrejtesite e arrogancen mbi kurriz” eshte shprehur nder te tjera Shehu. Ja shkrimi i plote i tij: Francezet, deshmi e nje populli qe di te luftoje per te drejtat e tij… dhe te fitoje.
Qofte edhe duke vendosur “giljotinen” poshte zyrave te qeverisese…
Ne fakt dikur i vendosen realet…
Terhiqet Qeveria franceze perballe presionit popullor duke shpallur moratoriumin per rritjen e taksave te karburanteve, deri ne nje kompromis me protestuesit.
Nje popull vital, me koshience qytetare ai, qe nuk duron dot padrejtesite e arrogancen mbi kurriz.
Thelbesore keto vlera shpesh here, pikerisht per te vendosur drejtesi.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ