Kapet i riu nga Nivica me kanabis

Nje 24 vjecar nga Tepelena, eshte vene ne pranga teksda u kap me 124 kg kanabis. Ngjarja ka ndodhur ne oret e mbremjes se dites se sotme ne fshatin Nivice ne krahinen e Kurveleshit.

Aurelio Gumeni eshte arrestuar pasi i’u gjet nje sasi e konsiderueshme prej 124 kg kanabis e destinuar per t’u trafikuar ne drejtim ende te paditur. Forcat e shumta policore te Gjirokastres dhe te Tepelenes, kane ndermarre krehjen e zones ne oret e mbasdites se sotme me qellim zbulimin e sasise se kapur.

Sasia narkotike eshte sekuestruar ne cilesine e proves materiale, ndersa eshte arrestuar i riu Gumeni mbi te cilin rendon vepra penale e prodhimit dhe kultivimit te lendeve narkotike.

 

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ