Bejko: Nderkohe qe ne Tirane studentet protestojne, ne Gjirokaster presin te zhdepen ne mish, qofte dhe raki

Ne nje postim ne fb pedagogu i Univeristetit te Tiranes Roland Bejko, ka bere me dije se ndryshe nga studentet protestues se Tiranes, studentet e Univeristetit te Gjirokastres jane ftuar neser per nje aheng me mish, qofte dhe raki. Per me teper lexoni te plote postimin e tij: Ndërkohë që studentët e universiteteve të gjithë Shqipërisë janë çuar në protesta për të drejtat e tyre, drejtuesit e të ashtuquajturit univesitet në Gjirokastër kanë njoftuar nesër një aheng me mish, qofte e raki.

Do festojnë katandisjen pas 50 vjetësh të asaj vatre të rëndësishme dije në një kioskë të shëmtuar pa peshë me një numër të reduktuar studentësh që në këto çaste enden indiferentë kafeneve aty rotull.

Ai universitet do ribëhet.

Do çlirohet nga kalbësirat, korrupsioni dhe nepotizmi ulëritës që sundon atë institucion.

Ndyshe Gjirokastra jonë do humbasë një aset të rëndësishëm dhe jetik për të.Imazh i ngjashëm

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ