Ndizet pema e Krishtlidjeve ne Gjirokaster, kryebashkiakja Rami suprizon femijet

Mbrëmjen e djeshme në sheshin “Cerciz Topulli” eshte ndezur pema e Krishtlindjeve. Me dhjetëra nxënës të klasave të qytetit, i janë bashkuar kësaj feste e cila ka qenë e shoqëruar edhe me një koncert i organizuar nga Bashkia e Gjirokastrës.

Kryetarja e Bashkisë Zamira Rami e shoqëruar nga nxënës te te gjitha moshave, shume prej të cileve ishin veshur me kostumet popullore dhe tradicionale, ka ndezur pemen e Krishtlindjeve.

Me qindra femije dhe qytetarë të Gjirokastrës, kanë përjetuar momentet magjike te ndezjes së dritave të pemës tradicionale. Nderkohe perbri pemes se ndricuar, surprizuese per femijet ishte edhe nje kend lojrash i ngritur posacerisht per ta.  Nga ana e saj kryebashkiakja e Gjirokastrës Zamira Rami ka përshëndetur qytetarët e Gjirokastrës dhe vecanërisht fëmijët, që sipas saj janë e nesërmja dhe e ardhmja e qytetit. Njëzëri të urojmë komunitetin gjirokastrit, për festa plot dritë e dashuri dhe një Vit të Ri të begatë-ka përshëndetur kryebashkiakia Rami.Fotografia e Bashkia GjirokasterFotografia e Bashkia GjirokasterFotografia e Bashkia GjirokasterFotografia e Bashkia GjirokasterFotografia e Bashkia GjirokasterFotografia e Bashkia GjirokasterFotografia e Bashkia GjirokasterFotografia e Bashkia GjirokasterFotografia e Bashkia GjirokasterFotografia e Bashkia GjirokasterFotografia e Bashkia GjirokasterFotografia e Bashkia Gjirokaster

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ