Shehu: Kryeministri i “Kenetes Afrikane”

3

Nga Profesor Doktor Tritan Shehu – Te tilla “ceremoni” tragjiko-komike si kjo e sotmja per autombulacat i shkojne per shtat veten vendeve te Afrikes Qendrore.
A mundet Kryeministri i nje vendi europian te krenohet keshtu me pompozitet vetem sepse jane importuar disa autombulanca?!
Thuhet qe kane ardhur 36 cope, ne fakt u pane nja 10 te tilla, kur me buje ishin premtuar 100.
Askush nuk demostron dhe as shpjegon gjithashtu cfare niveli transporti mund te sigurojne keto, duke u bazuar ne pajisjet qe duhet te kene.
Por pavaresisht nga keto, importi i disa autombulancave nuk mund te perbeje nje eveniment kryeministerial per shendetesine tone, qe eshte ne kastrofe te plote. 
Nuk nxirret keshtu sistemi yne nga “Keneta Afrikane” ku e ka katandisur kjo Rilindje.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ