VIDEO/Deputeti Shehu: Koncesionet korruptive të rrugëve, sollën situatën katastrofale në Gjirokaster

3

Deputeti i PD per Qarkun e Gjirokastres Tritan Shehu i ftuar
në rubrikën “Opinion” në News 24  ka komentuar situaten e veshtire dhe aspak normale qe mbreteron ne territorin e rajonit jugor si pasoje e motit te keq me rreshje debore.

Zoti Shehu ka bere fajtor per gjendjen e krijuar si pasoje e izolimit te shumices se zonave rurale ne Gjirokaster, institucionet pergjegjese shteterore te cilat nuk kane mundur t’i pergjigjen situatave emergjente. Deputeti Shehu nxorri ne pah edhe anomalite qe jane shfaqur ne qarkullimin e mjeteve ne akset kryesore te qarkut ku kane qene te bllokuara.

Koncensionet korruptive qe ka dhene qeveria Rama tek partneret e tij ne mirembajtjen e rrugeve solli rezultatin me ilozimin e levizjeve dhe privimin e qytetareve per te qarkulluar lirshem-eshte shprehur deputeti Shehu.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ