VIDEO/Momenti kur forcat e PMNZSH transportojne te mituren nga fshati Kolonje drejt spitalit

3

Një rast urgjent ekskluzive te shpetimit te vajzes nga fshati Kolonje. Autoambulanca nuk mbërriti dot për shkak të bllokimit të rrugës nga dëbora. Ishte ndërhyrja e zjarrfikësve që bëri të mundur transportimin e të miturës drejt spitalit. Jugunews.net ka siguruar pamjet ekskluzive. Ofrimi i ndihmës shëndetësore me autoambulancë apo transportimi drejt spitalit pamundësoheshin për shkak të bllokimit të rrugës nga dëbora. Sipas familjarëve, Vanesa Mele kishte temperaturë të lartë dhe nevojitej dërgimi me urgjencë në spital. Është dashur ndërhyrja e shërbimit zjarrfikës të cilët mbërritën në fshatin Kolonjë dhe transportuan vajzën e mitur në drejtim të spitalit të Gjirokastrës.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ