VIDEO/Aludon për tradhti kombëtare të Ramës, Tritan Shehu në “Top Talk”: Të dorëhiqet!

3

24 orët e fundit janë dominuar nga “ping-pongu” i qëndrimeve president-kryeministër për çështjen e mosdekretimit të Genti Cakajt në postin e ministrit të Punëve të Jashtme të Shqipërisë.

Presidenti i Republikës e mendon të papërshtashme këtë kandidaturë, madje ka renditur një sërë argumentesh kushtetues për të rrëzuar kandidaturën e Cakajt, ndërsa Rama i ka cilësuar skandaloze dhe turpëruese këto argumente të Metës.

Presidenti reagoi sërish, duke theksuar se askush nuk mund ta kërcënonte dhe shantazhonte, ndërsa kryeministri u kundërpërgjigj duke shkruar në Twitter “Mos e merrni seriozisht Metën”, madje ironizoi se presidenti është në hall, ose ka interesa politike.

Rama tha se i ka dërguar Metës të gjitha argumentet shterruese pro kandidaturës së Genti Cakajt, që duhet thënë se është një shtetas kosovar që ka marrë para pak kohësh edhe shtetësinë shqiptare.

Për të komentuar këtë situatë, i ftuari në studion e “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja ishte ish-ministri i Jashtëm dhe deputeti aktual i PD-së, Tritan Shehu.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ