Shehu:Takimi me deputetet franceze, mjaft i vlefshem

Ish kryediplomati shqiptar Tritan Shehu ka zhvilluar nje takim me deputete te Asamblese Franceze Jacques Maire dhe Liliana Tanguy. Takimi eshte zhvilluar ne seline e Ambasades se Republikes se Frances ne Tirane.

Zoti Shehu i ka informuar deputetet franceze me qendrimin e opozites shqiptare ne kushtet e tashme te nje parlamenti jo funksional i dale nga vota te blera dhe djegies se mandateve te deputeteve te opozites si shenje ndaj arrogances se pushtetit.

I pyetur nga Jugunews.net per qendrimin e mbajtur nga deputetet franceze rreth krizes politike ne vend, zoti Shehu eshte treguar konfidencial por ka pranuar se takimi ka qene shume miqesor dhe se miqte franceze kane degjuar me interes qendrimet e opozites apo dhe aksionin e saj opozitar.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ