VIDEO/Kryeprokurorja Arta Marku nga Gjirokastra: Luftoni krimin dhe korrupsionin ne të gjitha nivelet

Kryeprokurorja Arta Marku ka marrë pjesë në analizën vjetore të Prokurorisë së Gjirokastrës dhe Përmetit të organizuar në qytetin e Gjirokastrës. Zonja Marku ka mbërritur në mesditë nën masa të forta sigurie dhe është pritur nga Prokurori i Gjirokastrës Arben Pasho. Më pas takimi është zhvilluar në një prej ambjenteve të hotelit në Pazarin Karakteristik.

Jugunews.net mëson se Arta Marku, ka vlerësuar rolin e Prokurorisë së Gjirokastrës e cila në vitet e fundit ka qenë rezultative në luftën kundër krimit të organizuar, trafiqeve të ndryshme dhe ka argumentuar me prova cdo shkelje ligji.

Zonja Marku ka bërë apel për goditjen e krimit në të gjitha nivelet dhe ndëshkimin e autorëve të tyre.

Analiza vjetore e organit të akuzës në Gjirokastër është zhvilluar pa praninë e medias për vetë specifikën që mbart. Pas takimit zonja Marku nuk ka pranuar të shprehet për natyrën e takimit të sotëm dhe se për cfarë është diskutuar konkretisht.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ