Shehu: Vazhdon perdorimi i Xhamise gjate protestes

Ne nje postim ne rrjetin social FCB, ish-deputeti demokrat per Qarkun Gjirokaster Tritan Shehu, ka bere me dije per te disajten here me radhe skandalin qeveritar te perdorimit te Xhamise gjate protestes. Nder te tjera Shehu citon se “Fatkeqesisht ky fenomen i shemtuar po perseritet per te disajten here, duke tentuar te realizohet gjithmone dhe me ne “fshehtesi” nga autoret, por qe realisht po tregojne edhe mungese te thelle profesionalizmi, duke u bere qesharake”!

Per me teper ndiqni te plote postimin e tij.

Perseri mbi ate institucion shume te nderuar kulti u pane “Hije te Erreta”, te cilat si “skutha” dhe ne shkelje te rende te pa prekshmerise te te tilla institucioneve, te fshehur mbas Minarese, operonin prej aty me instrumente speciale drejt protestuesve.
Konkretisht prej aty ata ngriten, drejtuan mbi protesten per kohe te gjate e me tej ulen mbi Xhami e afer kupoles nje dron, qe sigurisht nuk i perkiste atij institucioni te nderuar.
Fatkeqesisht ky fenomen i shemtuar po perseritet per te disaten here, duke tentuar te realizohet gjithmone dhe me ne “fshehtesi” nga autoret, por qe realisht po tregojne edhe mungese te thelle profesionalizmi, duke u bere qesharake!!!
Pavaresisht nga kjo, institucionet perkatese duhet seriozisht te shqetesohen e regojne me force e publikisht ndaj ketyre akteve, qe tregojne edhe mungese te thelle respekti ndaj objekteve te kultit, pavaresise e pa aneshmerise se tyre.
Duke qene keshtu i detyruar t’i rikthehem kesaj ceshtje, me poshte keni fotot e sotme per te gjykuar vete ju.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ