Shehu: Shqiperia de facto nen Gjendjen e Jashtezakonshme

Ish ministri i jashtem i Shqiperise Tritan Shehu, ne nje postim ne rrjetin social FCB, ka bere me dije, se Shqiperia realisht gjendet nen Gjendjen e Jashtezakonshme. Nder te tjera Shehu citon se “Evoluimi i masave per Rinasin tregon se Shqiperia eshte nen Gjendje te Jashtezakoneshme, te pa shpallur zyrtarisht”!

Per me shume ndiqni te plote postimin e tij.

Evoluimi i masave per Rinasin tregon se Shqiperia eshte nen Gjendje te Jashtezakoneshme, te pa shpallur zyrtarisht!
Ministria e Mbrojtjes deklaron se po dislokon Policine Ushtarake dhe Bataljonin Special te Ushtrise per te marre nen kontroll Rinasin.
Kjo do te thote vecse shpallje te Gjendjes se Jashtezakoneshme de facto ne vend, pavaresisht se akoma jo de juro.
Kjo tashme eshte e qarte dhe e pa precedente, duke deshmuar kolapsin e plote te qeverisjes e duke imponuar pa asnje ekuivok inisiativa e ndryshime politike rrenjesore.

SHPËRNDAJE

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/wacptq0abqnu/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

JEPNI MENDIMIN TUAJ