2020 nis me diell dhe temperatura nën 0 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.
Kjo paqëndrueshmëri moti do të vazhdojë deri fillim e javës tjetër kur priten reshje shiu dhe rritje temperaturash në të gjithë territorin.
Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga -5ºC deri në 04ºC, në zonat e ulëta nga -1ºC në 11ºC dhe në zonat bregdetare nga 04°C në 11ºC.
Era do të fryej në drejtim Verilindor me forcë valëzimi deri në 3 ballë.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment