4 raste të reja, rikthehet koronavirusi në Sarandë

Këtë të premte (4 shtator) u regjistruan 4 raste të reja në Sarandë.

Përgjigja e tamponit të tyre ka ardhur sot në NjVKSh Sarandë.

Menjëherë pasi rezultuan pozitivë ata u vetëkarantinuar teksa autoritetet kanë filluar hetimin epidemiologjik.

Dy prej rasteve janë kolegë në një biznes privat.

Më herët u raportuan 3 raste të reja në Lezhë në strukturat e policisë si dhe 6 raste të reja në Berat ku një prej tyre në një fasoneri.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment