Sanatoriumi mbyll dyert, pranojnë vetëm nëse shërohen apo vdes dikush

Situate nga koronavirusi në vendin tonë duket se ditë pas dite po vështirësohet për shkak të shifrave të larta të të infektuarve ditorë.

Për shkak të mbushjes së kapaciteteve, spitali Covid 2, do të mbyllë dyert dhe nuk do të pranojë asnjë pacient të ri të infektuar me koronavirus.

Ndër të tjera burime bëjnë me dije se në spital do të pranohen pacientë të tjerë vetëm nëse humb jetën ndonjë nga të shtruarit ose shërohet dikush.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment