Basha takim me artizane e tregtare : Ndryshimi per Gjirokastren vjen me 25 prill!

Kreu i PD Lulzim Basha ne viziten e tij ne Gjirokaster ka takuar qytetare te shumte te cilet i kane shprehur atij problemet qe i shqetesojne ne perditshmeri .Basha ka ofruar mbeshtetje absolute dhe se pas 25 prillit qeveria e tij do tu garantoje àtyre cdo gje per nje jetese sa me te mire. Probleme te shumta hasin edhe artizane e tregtare ne pjesen muzeale te qytetit te Gjirokastres , per keta te fundit Basha tha se ne planin e tij ekonomik do jene ne vemendje ne dallim nga kjo qeveri qe i ka lene ne harrese. Pasi sektori i turizmit eshte nje nga me fitimpruresit per ekonomine e Gjirokastres.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment