Basha kthehet në lagjen e tij të vjetër/ “Ta hëngsha zemrën”, qytetari i kërkon autograf për librin

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte në Njësinë nr.8 në kryeqytet, ku zhvilloi takime me qytetarë dhe biznese. Ai është pritur mirëpritur nga banorët e kësaj zone.

Qytetari: Ta hëngsha zemrën. Rama ik!

Basha: Si jeni? Si e kam lagjen e vjetër? Nga ky ndryshim do të varet e ardhmja e Shqipërisë.

Basha: Si je? Me shëndet? Familja si ёshtё?

Qytetari: Mirё! Mirё.

Basha: Mbahu fort, këto valixhet pёr fat tё keq kanё filluar tё simbolizojnë largimin apo jo?

Qytetari: Po, çfarë do tё bёjmё.

Kryedemokrati u ka prezantuar atyre programin e PD, që synon të nxisë zhvillimin e ekonomisë, të mbështetë qytetarët dhe bizneset. Një tjetër qytetar që kishte blerë librin e kryedemokratit, i kërkoi atij autograf.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment