Zgjedhjet, Kim thirrje shqiptarëve: Mos ia dorëzoni fuqinë tuaj kriminelëve

Ambasdorja e SHBA-ve në Shqipëri Yuri Kim ka apeluar sërish qyetarët për zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një postimi në Tëitter, ajo iu bën thirrje shqiptarëve që të mos e shesin votën e tyre dhe të mos e dorëzojnë fuqinë te kriminelët.

Kim ka shpërndarë edhe një reagim të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, i cili kërkon nga qytetarët të denoncojnë rastet e shit-blerjes së votës dhe rastet e financimit të paligjshëm të fushatës zgjedhore.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment