Nikos Dendias takon Vangjel Dulen dhe Fredi Belerin: Të vendosur në krah të minoritetit grek në Shqipëri

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka pritur në një takim në Athinë kryetarin e PBDNJ-së Vangjel Dulen, presidentin e OMONIA-s Vasil Kajo dhe kreun e OMONIA-s për Himarën, Fredi Belerin.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Nikos Dendias përmes një postimi në rrjetin social Twitter.

Dendias shkruan se Greqia është e vendosur në krah të minoritetit grek në Shqipëri.

Kujtojmë se kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule është pjesë e koalicionit “PArtia Demokratike – Aleanca për Ndryshim” dhe është i renditur i 11-ti në listën e Qarkut të Tiranës.

Η Ελλάδα σταθερά στο πλευρό της Ελληνικής Εθνικής Μειονότητας στην Αλβανία. Με τον ΥΦΥΠΕΞ @KostasVlasis στη συνάντηση @GreeceMFA με τον Πρόεδρο ΔΕΕΕΜ/Ομόνοια Β.Κάγιο, τον Πρόεδρο ΚΕΑΔ Β.Ντούλε & τον Πρόεδρο του Παραρτήματος Ομόνοιας στη Χειμάρρα Φ.Μπελέρη. pic.twitter.com/2VsCfyaijJ— Nikos Dendias (@NikosDendias) March 30, 2021

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment