Punëtorë nga Bangladeshi”, Rama: Ku merr vesh Ditmir Bushati nga këto punë

Kryeministri Edi Rama ka refuzua të flasë për komentin e Bushatit pas takimit me pronarin e një fasonerie në Shkodër ku i kërkoi të merrte punëtorë nga Bangladeshi.Sipas Bushatit, pa rikonceptimin e strukturës ekonomike dhe modelit zhvillimor nuk do të mund të frenojmë braktisjen e vendit. Ndërsa Rama në emisionin Open tha se nuk kupton Bushati nga struktura e ekonomisë shqiptare.

Rama: Ku kupton Ditmir Bushati nga struktura e ekonomisë shqiptare? Ai është brenda nesh por nuk do të thotë që kupton. Ditmir Bushatin do flasim tani, më mirë këta që kemi këtu. Ja Arioni që nuk kupton është më mirë.

Arion Sulo: Unë kam bërë statistikë e ekonomik në shkollë të lartë. Ju tek artet nuk keni bërë.

Rama: Unë kuptoj shumë mirë. Ti nuk kupton dhe nuk merresh me ekonominë, por me LSI-në. Batutë…

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment