Pak para zgjedhjeve firmoset marrëveshja Turqi-Shqipëri, do të restaurohen shtëpitë monument kulture në Gjirokastër e Berat

Ministri i Kulturës dhe Turizmit të Turqisë, Mehmet Nuri Ersoy, ka qenë në një vizitë në Gjirokastër, ku është takuar me kryeministrin Edi Rama dhe ministren e Kulturës, Elva Margariti.

Në takim mësohet se mes Turqisë dhe Shqipërisë është firmosur marrëveshja për projektin e përbashkët të restaurimit të shtëpive monument kulture në Gjirokastër e Berat. Marrëveshje kjo që vjen pak para zgjedhjeve të 25 prillit.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment