Haga i dha leje , kthehet ne Kosove Kadri Veseli

Mediat e Kosovës kanë raportuar se ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës,Kadri Veseli është liruar nga Haga dhe sot ndodhet në Mitrovicë.

Sapo ka arritur në Kosovë, Veseli ka vizituar spitalin e Mitrovicës “Dr.Sami Haxhibeqiri”, dhe po ruhet nga forca të shumta të sigurisë, përfshirë Policinë e Eulex-it.

Vetëm dy ditë më parë Gjykata Speciale i refuzoi Veselit kërkesën për lirim të parakohshëm, që do të thotë se ai do të vijojë të qëndrojë në paraburgim të Hagës teksa akuzohet për krime lufte si ish-lider i UÇK-së.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment