PS 50 firma për ta shkarkuar, Meta: Mos u merrni me “shashka”, por hetoni krimet zgjedhore

Presidenti i Republikës Ilir Meta reagon pak pasi kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla foli nga Kryesia e Kuvendit për shkarkimin e kreut të shtetit.

Në një postim në Facebook, Meta këshillon që të përqendrohemi në mbylljen e procesit zgjedhor, pasi sipas tij asgjë nuk ka përfunduar.

Kreu i shtetit kërkon që të vijohet me administrimin e çdo kontestimi dhe ankese deri në rinumërimin e votës së fundit. Po ashtu, Meta kërkon që mazhoranca të mos merret me “shashka” por me hetimin e krimeve zgjedhore.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment