Tërmet në Greqi, lëkundjet e forta ndihen dhe në Korçë

Lëkundje të forta sizmike janë ndier gjatë natës në rajonin e  Korçës, pasi një tërmet me magnitudë  4.9 të shkallës rihter ka goditur zonën e Kastorias në Greqi. Tërmeti kishte një thellësi prej 5 km.

Lëkundjet e forta kanë shkaktuar panik të qytetarët e zonës së Korçës, të cilët kanë dalë nga shtëpitë, por paraprakisht nuk raportohet për dëme. Pas tërmetit, janë regjistruar edhe lëkundje të tjera sizmike me magnitudë të ulët.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment