Video / Greqia hap kufirin per shqiptaret situata normale ne Kakavije

Prej dites se sotme Greqia ka hapur kufirin duke lejuar shtetasit shqiptar te udhetojne drejt vendit fqinj .Shtetasit shqiptar duhet te jene te pajisur me certifikate vaksinimi plf si dhe test pcr apo rapid test. Ne piken kufitare te Kakavijes situata deri me tani eshte e qete . Te pakta jane kalimet ne oret e para te mesdites ndersa udhetaret shprehen se jane te pajisur me gjithe dokumentacionin e kerkuar . Udhetaret thone se po shkojne drejt shtetit grek per arsye pune . Gjate 24 oreve te fundit ne piken kufitare te Kakavijes ne hyrje te RSH jane regjistruar 954 persona ndersa ne dalje 791 ne total 1745 persona.
Kuota e lejuar ditore nga pika kufitare e Kakavijes eshte 1500 persona.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment