Me pranga në duar, momenti kur policia arreston prokurorin e Sarandës, Sali Hasa

Ky është momenti kur arrestohet Prokurori i Sarandës, Sali Hasa i akuzuar për kryerjen e veprës penale të “Korrupsioni pasiv i gjyqtarëve, prokurorëve dhe funksionarëve të tjerë të drejtësisë”.  

Nga foto shihet se si efektivë të policisë shoqërojnë Hasën të prangosur nga Saranda drejt Tiranës. Nga hetimet e SPAK rezulton se Hasa ka pushuar një procedim penal kundrejt marrjes së parave për një kriminel.

  • Në pranga ka rënë edhe oficeri i policise gjyqësore, Napoleon Hodaj, zyrtari i klubit “Përmeti”, Bledar Hajredin, arbitri i ndeshjeve të futbollit, Qerim Ruçi, për “Paracaktimi TË rezultateve në garat sportive”, si dhe dy shtetasit Julian Zera e Emiljano Mirani.
SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment