Protestë për aksidentin fatal me katër të vdekur/ Të rinjtë shtrihen si të vdekur para MB

Aksidenti i sotëm tragjik në aksin Fier-Vlorë, ku u shua një familje me katër anëtarë të saj, ishte motivi që të rinj të shumtë të dalin sonte përballë Minstrisë së Brendshme dhe të protestojnë.

Ata u shtrinë në tokë si të vdekur duke i lënë dhe biçikletat pranë tyre, për të treguar se jeta e shenjtë dhe nuk duhet të ecim tej normave të lejuara të shpejtësisë. Pasi kush shkel gazin më shumë seç duhet, është vrasës potencial.

Katër qirinj janë ndezur te Ministria e Brendshme në kujtim të katër shpirtrave që u ndanë sot nga kjo botë.

Sot në vdekur nga ky aksident, mbetën të vdekur Eduart Gushi, 44 vjeç, gruaja e tij, Silvana Gushi dhe dy vajzat e tyre të mitura, Anastasia dhe Eva.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment