Me 13 korrik Greqia hap piken kufitare te Tre Urave

Pas 1 viti e bllokuar me 13 korrik do te nis funksionimi i pikes kufitare Tre Urat ne Permet. Orari i lejuar do te jete prej ores 8:00 deri me 20:00 .Te drejten per te kaluar do ta kene automjetet e vogla dhe ato te mallrave ndersa persa i perket transportit interurban do te vijoje te jete i pezulluar. Udhetaret duhet te jene te pajisur me certifikaten e vaksinimit ose testin PCR apo rapid test si dhe aplikimin online te PLF .

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment