Ambasada amerikane reagon për raportin e OSBE/ODIHR: Kemi mbajtur shënime, ta shqyrtojnë dhe institucionet

Ambasada amerikane në vendin tonë bën me dije se ka mbajtur shënim gjetjet e OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet e 25 prillit.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, ambasada thotë se ky raport është ndërtuar mbi atë paraprak, të dalë një ditë pas zgjedhjeve.

Ambasada nxit të institucionet që të shqyrtojnë raportin përfundimtar dhe rekomandimet e tij për të përmirësuar më tej zgjedhjet në Shqipëri.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment