Gjirokaster/ Rritja e rasteve me Covid 19 flet kreu i ISHSH

Rritja e rasteve me Covid 19 dhe shfaqja e variantit Delta ka bere qe punonjesit e inspektoriatit shteteror shendetesor ne Gjirokaster te intesifikojne kontrollet ne terren , biznese apo edhe institucione per te parandaluar perhapjen e virusit. Vetem gjate dites se djeshme jane mbyllur ne Libohove dy qendra shendetesore .Kreu i ISHSH Edi Sinojmeri ne nje prononcim ka bere me dije se jane vendosur 12 masa admnistrative pergjate ketij 3 mujori.
Aktualisht ne qarkun e Gjirokastres kemi 100 raste aktive kjo sipas te dhenave te Ministrise se Shendetesise.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment