Zjarret në vend, Peleshi: Situata është nën kontroll

Vatrat e zjarrit vijojnë të jenë aktive në vendin tonë, ndërsa ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi shprehet se situata është nën kontroll dhe pa rrezik për banorët. Në një postim në Facebook, Peleshi shprehet se veç ndërhyrjes nga ajri, vijojnë ende punën në terren Forcat e Armatosura dhe ato të sistemit të mbrojtjes civile.

Postimi në Facebook:

Zjarret vijojnë të mbeten aktive në vend, por të gjitha janë nën kontroll të plotë dhe pa rrezik për zonat e banuara. Veç ndërhyrjes nga ajri, Forcat e Armatosura dhe ato të sistemit të mbrojtjes civile vijojnë punën në terren për eliminimin e plotë të vatrave. Megjithatë, roli i pushtetit vendor në informimin dhe reagimin në kohë mbetet thelbësor”, shkruan Peleshi.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment