Rritja e rasteve me Covid-19, mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve

Ndërsa rastet me Covid-19 janë rritur ndjeshëm javët e fundit në Shqipëri, Komiteti Teknik i Ekspertëve do të mblidhet këtë të hënë për të rishikuar masat.

Ndërkohë masat anti-Covid në Shqipëri janë: ora policore nga ora 06:00 deri në 00:00 të mbrëmjes, ndërsa muzika lejohet deri në orën 23:00.

Aktualisht në Shqipëri rastet aktive janë 9.230, ndërsa vetëm në 24 orët e fundit u regjistruan 768 raste të reja dhe dy viktima nga Covid-19.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment