Asgje e re nga fronti i “rilindjes”

Edi Rama ka shpallur sot në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare emrat e kabinetit të ri qeveritar .

Zëvendës kryeministri do të jetë Arben Ahmetaj.

Ministri për Punët e Jashtme dhe Europën Olta Xhaçka.

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi,

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja.

Ministri i Punëve të Brendshme Bledi Çuçi

Ministri i Financave Delina Ibrahimi

Ministri për Infrastrukturën Belinda Balluku

Ministri i Shëndetësisë Ogerta Manastirliu

Ministri i Arsimit Evis Kushi

Ministri i Kulturës Elva Margariti

Ministria e Bujqësisë Frida Krifca

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro

Qeveria e re do ketë katër ministra shteti:

Elisa Spiropali ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin

Edona Bilali ministre e Shtetit per Mbrojtjen e Sipermarrjes

Bora Muzhaqi ministre e Shtetit per Rinine dhe Femijet

Milva Ekonomi ministre e Shtetit per Standardet dhe Sherbimet

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment