Rama: Vitin tjetër do çojmë dy satelitë në orbitë, shkakton të qeshura në Kuvend

Kryeministri Edi Rama është shprehur se Shqipëria do të çojë satelitë në orbitë. Kjo deklaratë ka shkaktuar të qeshura nga radhët e opozitës, ndërsa Rama iu ka thënë se kjo do të bëhet realitet vitin tjetër.

“Do çojmë dhe satelitë në orbitë, qeshni po kur të shikoni satelitët ‘Shqipëria në Orbitë’ dhe jo mandatin tjetër, por vitin tjetër, satelitët ‘Albania 1’ dhe ‘Albania 2’, qeshni por do i shikoni atje në orbitë”, tha Rama.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment