A është Donald Lu në një mendje me Ramën për VOA, kënetën e Amerikës sipas tij.. ?!

Edi Rama, ne dalldine e tij sorrosiane, ne pritje te te berit presidente kandidates Clinton ngrefej ne CNN duke thene se Trump ishte fatkewesi globale nese behej president. Pordhet e Rames nuk eshte se kishin peshe apo ndikim gjekundi thjesht u thane ne CNN dhe zoteria nga Tirana po perpiqej te nderronte mendjen votuesve. Harakiri gjuhesor, diplomatik, strategjik, e gjithefaresh ishte ajo marri e KM Rama. Votat e qeverise se Rames kunder SHBA u bene fatkeqesisht nje zakon perserites qe merrte dhe heshtjen e qullet te ambasadorit amerikan ne Tirane, i cili ne dukje me shume bente vartesin e Rames se sa perfaqesuesin e “fatkeqesise” globale sipas kryesocialistit te çoroditur nga shume efekte. Tashme kemi nje gaz te zhurmeshem te Rames teksa thote se Zeri i Amerikes, eshte Kenete Mediatike, pikerisht kjo media me burim zyrtar nga Departamenti shtetit per çeshtje editimi dhe financimi. E keshtu ky elozh marrie nje dite para mberritjes ne Tirane, te zevendesndihmes sekretarit te ri shtetit. Rames i duken mediat shqiptare ene kuzhine turke, ndersa media amerikane Zeri i Amerikes i duket moçal dhe kenete. A do jete ne nje mendje Donald Lu me Edi Ramen?!?!
Druaj se jo kaq hapur, pavaresisht qokave pafund te bera prej tij. Ndonese eshte ne dy muajshin e fundit te qendrimit ne Tirane. Rama i thote Kenete VOA-s kur diplomati i larte vjen i shqetesuar per doza te shtuara ruse ne Shqiperi dhe ne rajon. Por lideri suprem me kahje nga pluhuri keshtu flet. Siç thote populli qenit kur i vjen ngordhja pshurr ne dere te xhamise…

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment