Aksidenti tragjik në Gjirokastër nuk ndërgjegjëson shqiptarët, si u kap shoferi duke ecur me 191 km/h

Pavarësisht se në çdo aks rrugor dhe qendra urbane ka patrulla të lëvizshme të Policisë Rrugore, me mjete të paloguara, dronë, kamera dhe aparate fotografike, ka përsëri shumë drejtues mjetesh që abuzojnë me shpejtësinë që ka arritur deri në 191 km/h në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë, me alkoolin në timon, deri në masën 1.22 mg/l, me përdorimin e  celularit  në timon dhe më keq akoma me drejtimin e automjetit, pa leje drejtimi.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment