7 C
GJIROKASTER
Thursday, November 23, 2017

Kapet 29 vjecari gjirokastrit, me dru zjarri në makinë

Vihet në pranga një 29 vjecar për prerje të paligjshme të pyjeve. Armand Mamo nga Gjirokastra,...

Tatimet e Gjirokastrës, me drejtues të “importuar” nga kryeqyteti

Tatimet e Gjirokastrës, do të kenë drejtues një ekonomist nga kryeqyteti. Burimet e Jugunews.net referuar informacioneve...

Ja përse ngurron të firmosë drejtorin e ri të ISSH Gjirokastër, ministri Ahmetaj

ISSH në Gjirokastër, ndodhet nën ethet e emërimit të drejtorit të ri. Në tryezën e ministrit...

Gjirokastra “ngelet” në klasë, dështojnë kandidatët në konkursin për drejtor spitali, ricelet gara javës tjetër

Ministria e Shëndetësisë do të riceli garën për kreun e Spitalit Rajonal të Gjirokastrës. Arsyeja është...

Cili ishte i riu që u vetvar në fshatin Kurtëz të Buzit

Vetvarja në orët e drekës në fshatin Kurtës në Buz të Tepelenës, ka tronditur banorët...

LAJM I FUNDIT ! Vetvaret një i ri nga Buzi i Tepelenës

Një i ri nga fshati Kurtiez në Buz të Tepelenës, është gjetur i vetvarur nga...

Ligji i faljes: Edhe një shans i fundit për të përfituar, paguani detyrimet deri më 31 dhjetor

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar elektronikisht në sistemin E-Filing 365 tatimpagues, të cilët...

Ja konkurrentët që do të zëvendësojnë Cabejin në Drejtorinë e Tatimeve Gjirokastër

Pas dorëheqjes së Mehmet Cabej nga posti i drejtorit të Degës së Tatim-Taksave në Gjirokastër,...

E FUNDIT/Dorëhiqet kreu i Tatimeve në Gjirokastër, shkon drejtues i lartë në kryeqytet

Drejtori i Degës Rajonale të Tatim-Taksave në Gjirokastër Mehmet Cabej, jep dorëheqjen. Lajmi konfirmohet nga vetë...
video

VIDEO/Alarm në Palokastër, po bien shtëpitë nga erozioni, banorët në panik

Rreth 7 banesa në fshatin Palokastër janë në prag të shembjes totale si pasojë e erozionit...

Deputeti Tritan Shehu takim me banorët e Luftinjës, varfëri ekstreme dhe arrogancë pushteti

Deputeti i PD për Qarkun e Gjirokastrës Tritan Shehu ka zbritur në zonën e tij...

Libohova, gropë e madhe abuzimesh dhe vuajtjesh për banorët. Deputeti Tritan Shehu me strukturat partiake

Deputeti i PD për Qarkun e Gjirokastrës Tritan Shehu, ka zhvilluar një takim me strukturat...

BOTA

SPORT