25 C
GJIROKASTER
Wednesday, August 15, 2018

Gjendet trupi i pajetë i 57 vjecarit përmetar në Vjosë

Policia zbulon trupin e pajetë të 57 vjecarit përmetar i cili u hodh në lumin...

Shqipëria po tretet, shtesa natyrore e popullsisë ra me 69.9 % në tremujorin e dytë

Shtesa natyrore e popullsisë për tremujorin e dytë 2018, pasqyron një rënie me 69,9 %,...

Digjet nje autoveture ne aksin Krahes-Mallakaster

Digjet nje autoveture ne aksin Krahes-Mallakaster. Automjeti ka qene ne ecje ne drejtim te Tepelenes...

Diaspora rumune po proteston masivisht kunder qeverise, diaspora shqiptare proteston kunder…opozites!

Nga Roland BEJKO DIASPORA RUMUNE PROTESTON MASIVISHT KUNDËR QEVERISË,DIASPORA SHQIPTARE PROTESTON NË SHUMICË NË RADIO, TV...

Diplomacia agresive serbe perballe dilitantizmit te Thacit&Rames

Nga Dr.Rezart BEJKO Prej kohesh qeveria serbe eshte duke zhvilluar nje diplomaci mjaft aktive dhe agresive,...

Burri nga Përmeti vetëhidhet nga ura, trupi zhduket në ujërat e Vjosës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Rapck të Përmetit ku një person është...

FOTO/Mielli i bllokuar në Kakavije del i pastër me analiza, zhbllokohet ngarkesa

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një ngarkesë prej 27 ton miell gruri më origjinë...

Sondazhi alarmues, 70 % e të rinjve shqiptarë kërkojnë të emigrojnë drejt BE-së

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Rinisë, CRCA Shqipëri dhe ANYN (Rrjeti kombëtar për të...

LAJM I FUNDIT/Arrestohet i shumëkërkuari nga Salaria për trafik droge, emri

Kapet dhe arrestohet nga Policia e Gjirokastrës një i shumëkërkuar, i dënuar me 6 vjet...

Arrestohet beratasi i alkoolizuar teksa drejtonte automjetin

Një beratas arrestohet në Gjirokastër pasi drejtonte automjetin në gjendje të dehur. Ardjan Dyli 47 vjec...

Sot dita me e nxehte e vitit, mendohuni mire para se te dilni nga shtepia

Të mërkurën i nxehti përvëlues përfshin territorin e vendit tonë. Meteorologët parashikojnë temperatura mbi 39-40...

Media italiane – Krimi shqiptar po gllabëron Europën

Sipas raporteve ndërkombëtare krimi i organizuar shqiptar është shumë aktiv në trafikun e drogës. Përveç prodhimit...

BOTA

SPORT