Ani-fest ne Gjirokaster/ Filmi i animuar rrezikon te humbase

Ka çelur siparin edicioni i 6 i Anifest , festivali nderkombtar i filmit per femije ne kinemane e Gjirokastres qe vjen si bashkepunim i Qendres Kombetare te Kinematografise , bashkise si dhe MAKU Production. Aktiviteti qe do te zgjas 3 dite do te sjelle per spektaktorin e vogel filmat me te mira te kinematografise evropiane. Ne çelje te tij u shperndan çmimet per filmat me te mire te realizuar. Sipas aktorit te njohur Bujar Kapexhiut ky festival eshte teper i rendesishem pasi ky lloj arti ne Shqiperi rrezikon te zhduket. Sipas drejtorit artistik te MAKU Production Artan Maku ne kete festival moren pjese me shume se 300 filma te cilat jane perzgjedhur nga juria online.
Ky festival i filmit nderkombetar per femije i kishte munguar prej kohesh qytetit te gurte .

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment