Arbirtri, ky lojtar i 12 i kukesianeve

Ndeshja e sotme Kukesi-Luftetari i pati te gjitha, lojen e vrrullshme, perballjen luftarake, kartona te dhene dhe te mos dhene, penallti te mohuara dhe te “qeruara”, tension, nervozizem, demtime etj.

Ajo qe ra ne sy ishte se ne fushe, pervec lojtareve te te dy ekipeve ishte edhe nje “super-lojtar” me fanelle te zeze. Kishte momente ku ndeshja dukej si nje “cirk” ku “palacua” i tij ishte arbirtri. Ne menyren me te paturpshme, arbirtri Hermal Llapra i mohon nje penallti te pastert ekipit gjirokastrit, duke ndryshuar rrjedhen e lojes, rrjedhe qe coi 3 pike tek “mulliri” i kukesianeve.

Goli i vetem i ndeshjes u shenua me penallti nga nje ish-“gjirokastrit” sulmuesi Rexhinaldo ne minuten e 48.

Pas javes se 6 Luftetari vazhdon te mbylle tabelen e klasifikimit me 3 pike dhe javen e ardhshme do te prese ne fushen e vet Kamzen.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment