Arrestohet 50 vjecari gjirokastrit për përndjekjen e një gruaje

Ndodh edhe që të arrestohesh për përndjekje dhe tentativë për grabitje karburani nga automjeti i tjetrit.

Kjo ka ndodhur në Gjirokastër ku personi që është akuzuar, është një 50 vjecar nga qyteti i Gjirokastrës i quajtur Artur Zhupa. Ky i fundit është ndaluar nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Gjirokastër pas kallzimit të kryer nga D.Xh, sepse për një periudhë kohore më shume se dy mujore, ka përndjekur dhe tentuar të vjedhë karburant nga automjeti i saj.
Për këtë rast materialet në ngarkim të Zhupës i kaluan Prokurorisë së Gjirokastrës.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment