Arrestohet gjirokastriti 41 vjecar për trafik klandestinësh

Policia vijon arrestimet ndaj trafikantëve klandestinë.

Perlat Seferi 41 vjec nga Gjirokastra, është prangosur nga specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër. Kanë qenë punonjësit e Policisë së Pikës së Kalimit Kufitar në Kakavije, ata që pikasën veprimin ilegal të 41 vjecarit gjirokastrit  i cili nëpërmjet vijës së gjelbër kufitare me Greqinë, tentoi të siguronte hyrjen pa problem të dy sirianëve dhe dy irakenëve.

Ai u kap në flagrancë nga policët kufitarë dhe mënjeherë u dërgua në Komisariatin e Policisë së Gjirokastrës ku dhe u arrestua. Ndërsa klandestinët u deportuan për në Greqi.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment